Hızlı Erişim
                     

Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu Ödülleri Topladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Biga’da bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu hazırladığı projelerle hem Milli eğitim Bakanlığı’nın hem de Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışmalarda birinciliği elde etti.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın 2011 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’ndan destek alan Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu, katıldığı yarışmalarda hazırladığı projelerle birinci gelerek proje kapasitesini geliştiriyor.

Okulu’nun hazırladığı Sekiz Taşla Binlerce Kuş (İlköğretimde Çoklu Zeka Kuramı Uygulamaları) Projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklemesinden sonra uygulanmaya başladı. Proje doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlerle okulda Keşif Merkezi, Sanat Merkezi, Tasarım Merkezi, Dinlenme Merkezi, Spor Merkezi, Bilişim ve Okuma Merkezi gibi Çoklu Zeka Kuramına hitap eden yeni birimler oluşturuldu. Proje yazma ve uygulamaya kapasitesini artırmaya çalışan okul yönetimi ve proje ekibi başka projelere de başvurarak çeşitli ödüller kazandılar.

3E Projesiyle Türkiye birinciliği

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçi ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün Fatih Projesi kapsamında düzenlediği Türkiye Yenilikçi Öğretmenler Türkiye Formu’na katılan Biga Cumhuriyet İlköğretimokulu, işbirliği dalında Türkiye Birincisi oldu.

25-26-27 Haziran tarihinde Ankara’da yapılan forumda Otistik Sınıfı öğrencileri için geliştirdikleri 3E (Eğlenceli Empatik Eğitim) Projeleri ile katılan Biga Cumhuriyet Lisesi ekibi, farklı illerden 210 öğretmenin öğrencileriyle birlikte hazırladığı 69 proje arasında birinci seçilerek bu alanda önemli bir başarı elde etti.

3 kategoride Çanakkale birinciliği

Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Türkiye birinciliğinin ardından Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Enler Yarışması”nda da birinci oldu.

Çanakkale’de yapılan ve 13 kategorinin bulunduğu yarışmaya her okul en fazla üç kategori ile katıldı. Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu, En Güzel Okul, En Başarılı Okul İdaresi ve En Güzel Kütüphane kategorileriyle katıldığı yarışmada, tüm kategorilerde birinci olarak bölgeye de örnek oldu. 

Biga Cumhuriyet İlköğretim okulu, "En"ler yarışmasında, 3 dalda birinci oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Çanakkale ve ilçelerindeki ilköğretim okulları arasında 13 dalda düzenlediği yarışmada, Cumhuriyet İlköğretim Okulu "en güzel okul", "en başarılı okul idaresi" ve "en güzel kütüphane" kategorilerinde birinci oldu.

Okul yönetimi, internet üzerinden katıldığı yarışmaya, seçtiği kategorilerin çalışmalarını yazarak başvuruda bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Salih Zeki Genç ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Sorumlusu Zekiye Kılıç, okulda incelemelerde bulundu.

Okul Müdürü Gül Kocalar, yaptığı açıklamada, okulun değişimi ve gelişiminin devam ettiğini söyledi.

Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) öğrencilerden iyi dereceler beklediklerini ifade eden Kocalar, "Biz okulumuzu bir bütün olarak görüyoruz. Türkiye'deki başarılarımız bizi çok mutlu ediyor. Velilerimiz ve okul aile birliğimiz bize çok destek veriyor. Bu başarılarımızı ekip ruhuyla elde ediyoruz. Çok dinamik bir ekibimiz var" dedi.

  • Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu Ödülleri Topladı
  • Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu Ödülleri Topladı
  • Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu Ödülleri Topladı
  • Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu Ödülleri Topladı
   
20 Temmuz 2012, Cuma
 
 
 
 

Yorum Yapın :

Ad Soyad * :
Kurum :
E-Posta :
Telefon :
Yorum * :
Güvenlik Resmi * :